Angie čili život štěněte

Angie čili život štěněte

Pořídili jsme si s miláčkem miminko, totiž – štěnátko. A je to holka, tedy krásná fenka border kolie. Musím říct, že je to pro nás velikej krok k zodpovědnosti, ale taky ke zlepšení našeho fyzického a duševního zdraví.

Berte to jako omluvu, že jsem se celý měsíc nedostala k psaní, ale akce nákup štěněte byla dobrodružná a vzrušující, protože se všechno muselo stihnout, než se vrátí přítelovy rodiče z dovolené. Pak jsme doufali, že nedostanou infarkt…

Co říkáte na slunečné počasí? Že bychom si začali zvykat na tropy, když v Egyptě v zimě sněžilo? Já to beru pozitivně; čím víc prodám zmrzliny, tím víc dostanu peněz. Muhehe.

Už se zase musím pomalu vrátit ke školnímu pracovnímu procesu. Mám přitom pocit, že už jsem všechno zapomněla, tedy že to bude v září zase v háji. Ale zůstává ve mně malý střípeček naděje na to, že tam, někde pod povrchem, zůstala matematikova mysl, logika, nápady a trochu znalostí. Když se budu v září nudit, znovu si přečtu skripta. Uvidím, jestli na to vůbec dojde. Hloupé předsevzetí.

Poslední dobou se snažím neřešit, jak to, čím se zabývám, co dělám a co říkám vypadá před ostatními. Zjišťuji, že se mi pak dostavuje pocit dětské naivity, víry v nekonečné dobro a naděje na splnění všech snů. Zkrátka jsem šťastná a život plyne a já ho užívám plnými doušky. Využívám čas, ale nelituju flákání, ani prokrastinace. To je zkrátka potřeba.

Zítra nasadím terapii vodou s citronem. To bude náramné. Ani nevím, jak se mi povedlo, přestat tenhle rituál naučený na koleji dodržovat. A mám nový hrníček na kávu do práce.

Á dieu.

2 Comments

 • doDina

  August 12, 2015 at 17:30 Reply

  určitě jsem ti komentovala z telefonu…ale je to bídák a nic tady není. Máš krásnýho psa, takovýho jsem si kdysi vybrala. Ale náš Sid, to je jiný příběh. Nebo spíš naopak příběh – to on si vybral nás 😀

  Current score: 0
 • bludickka

  August 20, 2015 at 16:31 Reply

  To muselo být pro rodiče dobré překvapení. Otrávení, že dovolená skončila a vrací se do reality.. a ještě jim jí takhle přibarvit 😀

  Current score: 0

Post a Comment