Blaze, neblaze

Blaze, neblaze

Jelikož jsem ještě donedávna trávila čas jenom doma u maminky a tatínka, je moje studium v Praze velká změna nejen pro mě, ale i pro ně. Ne, že by si neměli čas zvyknout, ale teď na mě mnohem víc dopadají stále stejné otázky o tom, jak je v Praze. “V Praze je blaze.” Nic nového se neděje. Tenhle týden bych tak ale neodpovídala. Počasí si s námi pohrává a nejkrásnější je zjištění, že nejenže musíte vstávat ráno na přednášku, ale navíc musíte vykročit do sněhové vánice, ve které skoro není vidět. Tedy, když už chudák člověk na přednášku dorazí, celý promočený a vyfoukaný od divého větru, téměř ani neslyší přednášející. Tak moc vítr lomcuje okny staré budovy univerzity. Večer pak dorazí na kolej vyčerpaný, neschopen připravit si jídlo natož věnovat se studiu.

Snažím se přeložit povídku z angličtiny, mám dokonce povolení autorky k publikaci a nějakou tu stránku rozpracovanou, leč nevím, jestli to, co vyplodím, bude mít s původním dílem alespoň něco společného. Dotyčná umělkyně totiž jaksi nedokáže používat interpunkci, počínaje tečkami na koncích vět a uvozovkami v přímé řeči konče. Trochu mi pomáhá, když občas naleznu velké písmeno, které snad mělo značit počátek věty. Stále ale nenacházím před oním písmenem tečku, takže si nemohu být jistá. V původním plánu bylo publikovati výsledné dílo již v průběhu března, problémy tyto, ale mou práci ráčily zpomaliti.

Dále se potýkám s děsivými integrály, které jednou ráčí být s konstantou a jindy bez konstanty. Měla bych se na to všechno nejspíš vyspat.

Ale jednou ta moje zářivá blogerská kariéra odstartovat musí, takže tu sedím, svolávám múzy a doufám, že mi moje snažení přinese alespoň něco pěkného, že? Myslím, že po velikonocích už by se mi mělo zdárně dokončit první semestr ve škole, ač jsme již v polovině druhého. Tyhle nedokončené povinnosti mě ničí. Také bych ráda do velikonočního vajíčka schovala ten připravovaný překlad, třeba se mi povede nafouknout čas na dvojnásobek.

Mějte se sluníčkově, i když třeba zrovna nesvítí, a nenechte se odfouknout. V posledních dnech je tohle vážně važné, takže pozor!

Obrázek v záhlaví: fashioneyes.deviantart.com

1 Comment

  • doDina

    May 18, 2015 at 17:22 Reply

    Tak teď už je sluníčkově, snad i integrace odpluje se západem slunce :) A přeju spoustu štěstí u zkoušky…neboj, ono se to časem zklidní, nebo si spíš zvykneš :) A v praze bude tak blaze, jak blahé si to vyrobíš :)

    Current score: 0

Post a Comment