Skřítek pomáhá včelkám

geniusbee.deviantart.com
geniusbee.deviantart.com

Daeris a Stuprumovi za to, že se starají o moje zdraví, a Ňuňákovi, aby se mu dobře spalo. Pac a pusu :-*.

***

Medová víla vyhlásila bankrot, kvůli deštivému počasí. Její pracovité dělnice se činily, jak mohly, ale kvítka se bez sluníčka neotevřela a nedávala sladký nektar. Náš maličkatý skřítek měl strach, že nebude mít na zimu dobrý med a včelí pálenku a tak pozval vílu na návštěvu, aby si zaopatřil dobré vztahy a tudíž i přátelskou protekci, pokud by přece jen nějaký ten med zbyl, aby se na něj dostalo.

Jeho vzdálený bratranec z dalekého ostrova jménem Cuba mu poslal jako pozornost láhev toho nejlepšího tamějšího rumu. Skřítčí kamarádi od Středozemního moře zas poslali košík plný limetek a náš malý šikula mohl vílu poctít chladivým mojitem. Netřeba dodávat, že máta rostla skřítkovi přímo na střeše chaloupky, jako součást kamufláže jeho obydlí.

Když se společně usadili pod stříšku z kapradí, zdálo se, jako by se všechno vracelo do normálu. Svítilo sluníčko a včelí dělnice se mohly vypravit sbírat sladký nektar a opylovat květinky. Chladivý nápoj příjemně klouzal hrdlem a způsoboval lehké houpání celého okolí skřítkova přístřešku. Oba dva měli dobrou náladu a vyprávěli si veselé historky ze správy svých lesních podniků.

Najednou se zvedl poryv větru a víla se otřásla zimou. Orosená sklenice v její ruce najednou příšerně studila, takže jí odložila na stolek. Další poryv větru ho ale převrátil a začal si pohrávat i s dalšími kusy nábytku po skřítčí pergolou.

Rozvážný starý skřítek s kulaťoučkým bříškem neotálel, objal medovou vílu svou hřejivou rukou a odvedl ji do své skromné chaloupky. Všude okolo poletovaly jeho věci. Těch si ale ani nevšiml, protože důležité bylo dostat se do tepla a do bezpečí. Začínala hrozivá bouřka. Nebe bylo černé a protínaly ho stříbřité blesky, brzy začaly na zem padat obrovské kapky vody velké jako samotný skřítek. Za chvíli už se spouštěly v pravidelných lesklých provazcích.

Střecha celé chaloupky pod kořeny statného stromu duněla a nebylo slyšet vlastního slova. Skřítek vílu usadil do jednoho z křesel a začal rozdělávat oheň v krbu. Liboval si při tom nad svou prozřetelností, že zrovna před pár dny zakryl vyústění komína tak, aby mu do něj hlavně v zimě nezatékalo. Za chvíli už bylo v místnosti příjemné teplo a v kotlíku se hřála voda na čaj. Náš malý šikula se rozhodl zkusit najít v komůrce ještě nějaké borůvkové koláčky z předchozího dne.

Když se vrátil do obýváku, našel medovou vílu v slzách. Bědovala nad opětovně špatným počasím a dokonce i nad tím, že je teď deštěm uvězněná ve skřítkově chaloupce a nemůže jít do úlů za svými dělnicemi, zkontrolovat, jestli jsou všechny v pořádku a nezatéká jim do příbytků. Skřítek se ji rozhodl začít utěšovat a zařídit, aby se cítila po všech stránkách pohodlně. Přinesl jí velkou peřinu, kterou ji celou přikryl, připravil voňavý čajík a protože už mu nezbyl žádný med, vhodil do něj jedno zrníčko bílého lidského cukru, který našel na okraji lesa v papírovém sáčku, jaký se dává vždycky ke kávě. A už podával lesní správce smutné krásce voňavý nápoj.

Víla se napila a celá se rozzářila, začala se usmívat od ucha k uchu. Skřítek najednou vůbec nevěděl, která bije.

„Skřítku, skřítku, pověz, co to je? Na jazyku chutná to jako květinový nektar a pomalu mění se to v med!“

„Jen nějaký C-U-K-R K-R-Y-S-T-A-L…“ Hláskoval skřítek nápis na pytlíčku, který byl dvakrát tak větší než on, však mu také pomáhalo spoustu statných mravenců, když ho stěhoval do svého skladu.

A tak pomalu vznikal plán na kolosální podvod o původu včelího medu z toho velice deštivého léta. Když dělnice rozpustily sladký bílý cukr, dokázaly z něj vyrobit tak dobrý med, že se každý až za ušima olizoval. Hnědou barvu mu dodaly tak, že nechaly cukr trochu zkaramelizovat a dokonce i velcí znalci medu jim poslali zvláštní ocenění.

Malý skřítek a medová víla potom celé léto seděli s hrnečky bylinkového čaje zachumlaní v nových dekách v kompletně renovovaném skřítčím nebo někdy i vílím obydlí, zaplacených z hojného zisku lesního medového podniku. Už jim vůbec nevadilo, že prší.

2 Comments

 • Daeris

  August 28, 2014 at 09:52 Reply

  To slovo sice nepatří do mýho slovníko, ale tohleto bylo vyslověně ňuňatý.:D

  Current score: 0
 • Clairka

  Clairka

  September 7, 2014 at 20:15 Reply

  Děkuji ti, jsem moc ráda, že se ti to líbí… jsem teď pořád taková nějaká rozněžnělá.. :)

  Current score: 0

Post a Comment