Vůně bezinek

Dneska je krásný den a to vám musím říct, že se mi nejdřív nic nechtělo, ale jakmile jsem vyrazila ven na sluníčko, hned bylo všechno jinak. Vydala jsem se do lesa, kde mě objímaly stromy a pofukoval příjemný větříček. Navíc jsem byla pověřena natrháním bezových květů pro maminku na usušení na čajíček proti nachlazení.

vune-bezinekTa vůně byla omamná. Takhle snad bezinky nikdy předtím nevoněly. Nebo je to možná tím, že mám prázdniny, relaxuju, užívám si každý nádech a výdech, okamžik a chviličku. Teda, dneska na radnici jsem toho skoro litovala, když jsem musela skoro dvě hodiny stát na podpatcích a neopírat se zdi, protože se na mě upíraly pohledy všech rodičů a školního představenstva. Postavili nás ke zdi, jako bychom šli na popravu. Chápete to? Ředitel si vytáhnul 4 papíry složený do malýho čtverečku, rozbalil je a začal z nich číst svůj úžasnej projev, z nějž jedna stránka tvořila tyrádu jen o tom, jak jsou naše maturitní výsledky průměrné. Vážně není nic záživného těšit se na maturitní vysvědčení a poslouchat tyhle pesimistický kecy o tom, jak budeme muset příští rok na vejšce víc makat. Stejně už se těšíme jen na prázdniny a můj případ to není, že bych se na to vykašlala, ani není můj problém, že je vedení školy celý vedle z toho, že u nás 9 lidí neodmaturovalo.

Takže jsem se tam uvedla do krásného meditativního stavu, zapomněla na to, jak mě z toho rovného stání bolí záda a všechno jsem to vnímala jenom jako by se to dělo někde daleko ode mě a zároveň, jako by to bylo mou součástí. Myslím, že něco takového říkal David Deida ve své Cestě vášně; rozšířit vědomí až za tu naší celu tady v tomhle světě. Mimochodem, tahle jeho knížka je vážně hodně hustá a hovoří se v ní hlavně o mrdání, ale tak trochu jinak… pak jsem samozřejmě málem zakopla o červenej koberec, když jsem si konečně šla pro ty svoje cenný papíry.
Jak jsem tak byla opojená bezinkovou vůní, dorazivše domu jsem se pustila do výroby rychlé bezinkové limonády, na rozdíl od jiných receptů je tato hotová už za 24hodin a nemusí tak kvasit 6-10 dní na okně, trik je v tom, že se do ní přidá sušený droždí. Muhehe. Jsem na to zvědavá, takže Vám nejspíš zítra dám vědět, jak do dopadlo.

Nebo taky nedám. Protože budu otrávená…

3 Comments

 • bludickka

  June 5, 2014 at 16:32 Reply

  Gratuluju k maturitě a závidím prázdniny :) A co zkusit bezinkový šampaňský? :)

  Current score: 0
  • Clairka

   Clairka

   June 5, 2014 at 21:37 Reply

   Tak na šampaňský stačí nechat tu limonádu trochu déle kvasit ne? :)

   Current score: 0
 • Daeris

  June 6, 2014 at 16:14 Reply

  Gratuluju k odmaturování! Ty dlouhý prázdniny bych brala taky, ale bohužel si na ně musim ještě 3 roky počkat. Jinak, doufám, že se ti ta bezinková limonáda podaří a že nezhebneš, kdo by tu pak za tebe psal takový skvělý články?:D

  Current score: 0

Post a Comment