Náročné dny, trápí nás školství?

Typický zápis do blogového deníčku, zveřejněné informace berte prosím s nadsázkou.

Musím vám říct, že uplynulý týden byl děs běs (jak říká s oblibou jeden nejmenovaný čelista). A není se

addy-ack.deviantart.com
addy-ack.deviantart.com

čemu divit. Za krk nám dýchá předzvěst blížící se maturity, hrozba NSZ od společnosti Scio a samozřejmě krásné jaro plné koncertů a skvělých akcí, lákající krásným počasím ven a nedbající na to, že někdo musí sedět mezi kamennými zdmi školy a trpět ve vydýchaném vzduchu. A jaké jsou reakce rodičů, babiček a dědečků a dalších příbuzných?

Všichni jednoznačně tvrdí, že nás v té škole trápí, za nich se prý toho tolik neučili a nebyla to taková zátěž. Možná už si to ale tolik nepamatují a zdá se jim, že toho máme hodně prostě jen z toho důvodu, že jim věčný stereotyp z práce už nepřijde tak náročný, jako škola. Nebo je to zkrátka tím, že dřív neměli lidé takový rozhled a nevěnovali se tisíci dalším aktivitám okolo.

Můžu jako příklad uvést sama sebe?

Minulý víkend jsem strávila na hudebním soustředění. Marně jsem se v jeho průběhu snažila učit na nadcházející maturitu nanečisto, která ovládla celý minulý týden. A to ani nevíte, jak je skvělé, sedět po 4 hodinové písemce ještě další dvě hodiny na semináři, protože ten nám zkrátka nemůže odpadnout, abychom vůbec stihli do konce dubna všechno potřebné probrat… Achjo… Abych dostála své pověsti vzorného studenta, samozřejmě nic nehákuju a ještě se každé odpoledne učím a trápím hornu, abych si zachovala i muzikantské schopnosti. Večer padám do postele vlastně až ráno.

V pátek do školy nejdu, protože od rána vzdělávám děti školou povinné na výchovném koncertě a pozoruji jejich znuděné obličeje, které se jako zázrakem promění v nadšené, když se blíží konec koncertu a oni se mají vrátit do lavic, najednou ti mrňousové chtějí přídavek. Do školy si zajdu akorát na oběd a už zas mašíruju do „lidušky“ na zkoušku a taky se samo připravuju na svůj absolventský koncert. Večer vyrážím s nejskvělejší partičkou do kulturáku, teda, teď se to vlastně jmenuje „Club Milenium“ a je na něm napsáno „funagency“, časy se měěěníí… Noc maturáků, zdá se, má pro mě poprvé význam, protože vyhráváme sud piva a tlačenku, asi jsem se vážně všem líbila ve sněhu a v plavkách v našem maturitním videu…

Sobota je krušná, protože i v tento jinak krásný den musím do našeho ústavu a sice proto, abych se zúčastnila úžasných NSZ od společnosti Scio. Hlásím se na Matfyz, ale vážně jsem některé úlohy z těch testů nechápala. Buď to bylo únavou po akci, nedostatkem vzduchu v místnosti, nebo taky otráveností z celého týdne nekonečných písemek. Nevím, nevím, těším se na veřejnou oponenturu zkoušek…

Dneska jsem ráda, že už je konečně neděle, zas nebyl klid. Musela jsem se dostavit na zkoušku orchestru a díkybohu za maminku, která se bála, že mě vítr odfoukne a dovezla mě tam i nazpátek autem. Teď už jen rezignovaně zírám do kalendáře… Zítra test z biologie? NAS*AT!

Trápí nás, nebo se mi to jenom zdá?

7 Comments

 • Majda

  March 16, 2014 at 20:46 Reply

  Potřebuješ zaručeně víc akcí nejskvělejší partičkou, aby sis pořádně odpočinula 😛
  Ale pravdivý zamyšlení, jen se bojím, co mě všechno ještě čeká…

  Current score: 1
  • Clairka

   Clairka

   March 16, 2014 at 21:01 Reply

   Neboj se, do té doby se to všechno ještě xkrát změní a přece jen nestuduješ na francouzské sekci.. :)

   Current score: 0
 • stuprum

  March 17, 2014 at 07:44 Reply

  Máš perné týdny před sebou, tak snad se nezlomíš pod náporem tlaků. :)

  Current score: 0
  • Clairka

   Clairka

   March 17, 2014 at 16:45 Reply

   Spíš mám perný týden za sebou a jsem připravena na ty následující, které už tím pádem nebudou tak hrozné :)

   Current score: 0
 • Vivi

  March 20, 2014 at 23:48 Reply

  Dnes človek potrebuje deň aspon dlhší o 2 hodinky, aby všetko stihol. Musíš si aj trošku oddychnuť:)

  Current score: 0
 • Daeris

  March 21, 2014 at 14:17 Reply

  To jednou se můj otec bavil s jednou ženskou o škole, jako kam choděj jejich děti a porovnávali školu předtim a teď a řikali, že my toho zase teď bereme strašně málo, že to máme všechno jednodušší než oni, že za jejich mladejch let toho měli tak dvakrát tolik – v tom se asi naše postřehy lišej. Ale možná to je tim, že jsem mladší než ty a studuju na jiný škole, je to dost pravděpodobný. Jinak, s tim Matfyzem ti držim palce. Jsem vždycky obdivovala lidi, kterejm jde matika a jsou v ní natolik dobrý, že chtěj studovat školy s takovym zaměřením.

  Current score: 0
 • bludickka

  March 22, 2014 at 14:00 Reply

  Vyhodou dnesnich skolaku je, ze si vsechno muzou najit na internetu. Daleko tezsi muselo byt delat bez jeho pomoci bakalarku, apod.:-)

  Current score: 0

Post a Comment