Prokrastinace a zdravý způsob života

Tired_by_XxBirtaxX
xxbirtaxx.deviantart.com

Pracující si přicházejí domů a usedají k televizi, ke kafi, ke knížce, k novinám nebo rovnou padají do postele.

Studenti hodí tašku na zem, zapínají počítač a opět se pouštějí do studia a nebo, což nevím, jestli je horší nebo lepší, si pouštějí film nebo otvírají knížku a studium odkládají na pozdní noční hodiny, kdy se jejich mozek znovu probere a je schopen ještě pár hodin pracovat. V nejlepším (nebo nejhorším?) odkládají povinnosti na zítra, na pozítří nebo na neurčito.

Ach… a teď ta volba, co je nejlepší? Sama vím, že produktivnější je, když začnu pracovat někdy v osm večer a předtím se raději prospím. Rodiče, psychologové, doktoři a poradci ohledně zdravé výživy křičí hrůzou, že jde o nezdravý životní styl, můžeme ztloustnout, potřebujeme spát ještě před půlnocí a blablabla… Ale co dělat, když požadavky neústupně plní diář a vše postupně přerůstá přes hlavu?

Budeme snad žalovat systém, pravidla nebo vlastní či nevlastní touhu po vzdělání?

5 Comments

 • stuprum

  February 12, 2014 at 08:35 Reply

  Žaloval bych svět, protože je vším vinen. :)

  Current score: 0
 • Evil

  February 13, 2014 at 07:18 Reply

  zajímavé.. to proto jsem tak mimo.. zrovna jsem přišla z noční a je mi skvěle.. do postele zalezu kolem devátý.. vstanu ve čtyři.. ale jakmile přijde ranní.. konec.. to nezvládám.. a já a ztloustnout.. ani náhodou 😀

  Current score: 0
 • Evil

  February 13, 2014 at 07:20 Reply

  jinak.. Tic Tac a energeťák nevybuchují.. 😀 (alespoň se mi to ještě nestalo) ten výbušnej experiment se prováděl s Coca Colou a Mentosem :) a to jsem raději nezkoušela 😀

  Current score: 0
 • Daeris

  February 14, 2014 at 17:07 Reply

  Já sice dřív všechny povinnosti odkládala až na pozdější dobu, ale teď si radši udělám všechno hned. Člověk má pak víc volnýho času a nemusí se zabejvat tim, co ještě musí udělat:)

  Current score: 0
 • bludickka

  February 19, 2014 at 14:16 Reply

  Já jsem nejvýkonnější poránu, hned jak se dám trochu do kupy. S přibývajími hodinami jsem čím dál méně aktivní…

  Current score: 0

Post a Comment