Skřítek u zkoušek

Věnováno stuprumovi, aby se mu po skřítkovi nestýskalo. :)

***

http://takayuki23.deviantart.com/
http://takayuki23.deviantart.com/

Když malému skřítkovi dojde pálenka od včelí královny, znamená to mimo jiné, že se blíží období zkoušek, období, kdy musí dlouho do noci střízlivý sedávat u kahánku a procházet si pergameny znalostí, aby obhájil svou pozici skřítka lesního, ne většího než borůvka, ale chytrého, důvtipného a velice užitečného.

Na jaře se vždycky sešel celý les. Mravenci, včely, broučci, červíkové, ale i datli, kosi, žluvy, srnky a srnci, zajíci a medvědi a spoustu dalších obyvatel království lesního. Toto shromáždění potom vždy testovalo schopnosti všech lesních skřítků, víl, bludiček a hejkalů, aby co nejlépa sloužili ku prospěchu lesa a jeho růstu.

Náš malý skřítek se svědomitě připravoval a zkoušku tudíž vez problémů vesele zvládl a mohl se oddat letnímu veselení.

Bylo to nejkrásnější období v roce, les voněl všemi vůněmi života a každý jeho obyvatel pracoval, jak nejlépe uměl. Jen malý skřítek už jen obcházel a pozoroval a tu a tam provedl nějaké to kouzlíčko, aby pomohl.

Když se sešeřilo a vzduch zavoněl první noční rosou, usadil se náš malý hrdina do křesílka u chaloupky a ze žejdlíčku popíjel pivo. Však ho také jeden starý hejkal, kterému hlasivky už tak dobře nesloužily, rozvážel každý den po lese a všem po vykonané práci zajišťoval zasloužené osvěžení.

Není proto divu, že vlahé letní večery jsou oblíbenou dobou všech, kteří na jaře nebo před začátkem léta skládají zkoušky. Popíjet chmelový mok samozřejmě nezapomínají.

4 Comments

 • stuprum

  January 27, 2014 at 00:49 Reply

  Děkuji mockrát za věnování i vpravdě pozoruhodné skřítčí skotačení, chtěl jsem napsat rej, ale skotačení je ještě hezčí výrazivo. I jiní humanoidi, rozuměj, než skřítci, ocení žejdlíky, pergameny a zkoušková období a srdečné podpory bližních a noční rosy, kahany a skřivánky a kdovíco dalšího.

  Current score: 0
  • Clairka

   Clairka

   January 27, 2014 at 14:12 Reply

   Mělo to přesně tento skrytý význam, rozuměj :)

   Current score: 0
 • stuprum

  January 27, 2014 at 15:35 Reply

  Nezkazíš, vyhraješ bingo, uvidíš. 😛

  Current score: 0
  • Clairka

   Clairka

   January 27, 2014 at 15:37 Reply

   tak jo :) budu ti věřit :)

   Current score: 0

Post a Comment