Nový rok – Nový vzhled

Když už tu máme nový rok, tak to chtělo i nový styl. Tak nějak to u mě funguje, nejdřív se mi něco líbí, pak vidím něco dalšího a říkám si, proč jen to moje není taky takové a potom už se mi to tolik nelíbí, že musím všechno předělat. Zkrátka a jinými slovy, mám ráda změny… a svůj starý gramofon… :)

gramofon
Copyright Clairka 2014

Dalším důvodem, proč jsem začala všechno překopávat je možná to, že jsem nemocná a už mě ukrutně nebaví setrvávat v posteli jen s doktorem Housem (začal se ze mě stávat cynik), se Sheldonem (projevilo se mé “matematické” myšlení) nebo s Listerem (začala jsem hrozně hlásit) a moje nečinost mě začala přivádět k šílenství. Když jsem tak hledala inspiraci, ukázalo se, že všechny grafické weby, kritikové webdesignu i samotní tvůrci, kteří to údajně dělají dobře a vydělávají za to veliký prachy, mě tak nějak moc neinspirovali. Zdá se, že nikdo moc neřeší hezké útulné blogy, spíše minimalistické a nerobustní. Každý řeší kam našlapat logo firmy, nebo blok na reklamy a jak udělat věci co nejpoutavější a použít tak 20 psychologických triků na přitažení pozornosti v každěm designu. (Omlouvám se teď těm, kteří takovéto weby nedělají a umí svou práci dobře. Ty naopak obdivuji. Ale zrovna teď jsem na moc z nich nenarazila.) V poslední době mě zklamalo i několik mých oblíbených stránek, protože na nich po změně designu nemůžu nic najít a nezajímá mě, že je to hezké, protože ten systém vyžaduje po člověku aby klikal víc a víc nebo minimálně točil kolečkem myši div se mu nezadře  jen proto, aby se dostal ke kýženému obsahu. Znáte takové ty nekonečné stránky?

Abych to zkrátila. Začala jsem se prohrabávat svými starými archivy a to by se jeden divil, co jsem našla věcí. Zjistila jsem, že mnoho mých starých návrhů, které jsem dělala už třeba na základce, by se mohly snadno rovnat s některými designy z Layouts. Já vím, ne všechny se mi líbí, ale ještě za starých časů, kdy tenhle tým lidí používal webové stránky, tam bylo hodně co prohlížet a spoustu věcí, co se daly použít. Mimo jiné jsem našla i hezké, inspirativní obrázky a od některých i prozřetelně dochované zdroje, takže si myslím, že bych klidně mohla některé své archivní layouty publikovat, ať si je třeba někdo pro radost stáhne a nebo třeba proto, že se chci pochlubit. 😀

Našla jsem i jeden starý sešit, kam jsem si psala nápady na povídky, třeba jen jednotlivé věty, nebo zajímavý název a pár bodů, někde dokonce i několik odstavců, ke kterým mě nic dalšího nenapadlo a rozhodla jsem se, že by stálo za pokus z toho něco vytvořit. I staré věci jsou fajn, akorát to chce dynamické proměny.

Omluvte mé snůšky nesmyslů, ale hodina pokročila a tohle je přece jen rubrika blablabla.

No Comments

Post a Comment