Nejhorší ze všeho je napsat si seznam a nejlepší je utrhnout si jablíčko přímo ze stromu na zahrádce

handy-icon_06

Menší nápad ze školy. Rozhodně bych to neprohlásila za fejeton, ale původní úmysl takový byl… dejme tomu tedy, že je to teď úvahový text… :)

***

Seznam

Seznam, seznam, seznam. Všude máme samý seznam. Seznam věcí v bytě, seznam žáků ve třídě, seznam učebnic, seznam položek na skladě, telefonní seznam, seznam klientů, seznam filmů, seznam adres,… už tenhle seznam je dost děsivý. Největším strašákem ale zůstává seznam úkolů.

Určitě jste všichni někdy dostali nějaký úkol a určitě se Vám i stalo, že se Vám jich sešlo více najednou. Napsali jste si je na jeden papírek a tím jste možná nevědomky vytvořili seznam, onoho děsivého společníka člověka, který může být stejně tak pomocníkem jako škůdcem.

Představte si, máte toho hodně v práci nebo ve škole, ze všech stran na vás padají úkoly a vy je všechny dáte na jeden malinký papír a koncentrujete tak všechny příjemné a nepříjemné povinnosti do jednoho jediného koktejlu. Seznam ve Vás vyvolává stres, úkoly se těsnají vedle sebe a ať se snažíte, jak se snažíte, vůbec to neubývá, když jednotlivé položky postupně škrtáte. No není to děsivé?

Když už se dostáváte na konec seznamu a všechno se zdá být hotové, přibudou na něj další věci a když i ty nakonec zmizí, padnete vyčerpáním a úkolů i nadále neubývá. Nezáleží na tom, jak rychle práci uděláte, vždycky se odněkud zjeví další.

Víte o čem mluvím?

Jablíčko

Koulelo se koulelo červené jablíčko… a Klárka se vydala na procházku a stavila se cestou na zahradě, kde už dozrávají voňavoučká, červeňoučká a slaďoučká jablíčka.

Oproti „polystyrenu“, který je k dostání v supermarketech po celý rok jsou tahle jablíčka jako sen. Jablka ze Španělska, co jsou všechna stejná, jako vytvořená podle šablony, dozrávají v umělé atmosféře v kontejnerech až cestou do Čech a to, že tak málo užila Sluníčka je na nich hodně znát.

Je mnohem lepší jít ven, utrhnout si jablíčko umyté deštěm a ochlazené podzimním vánkem a rostlé tak, jak se zrovna povedlo, někdy tvoříc domeček červíkovi, někdy trochu otlučené od pádu na zem. Takové maličké chybky jdou totiž vykrojit a vychutnat jablíčka, které mají opravdu chuť.

apple-write
Images by: http://niteowls.deviantart.com/ and http://h18r.deviantart.com/

2 Comments

 • MV

  September 22, 2013 at 20:13 Reply

  :* miluju tě napsala si to moc hezky jen až to bude číst někdo jiný asi by nedokázal pochopit že chyby jsou ty nejkrásnější věci na světě…at už otlučené jablíčko….stoletá stará rozpadající se kniha nebo jen křivý zoubek v usměvu druhého člověka…který se s vlídným usměvem dívá na toho druhého :* miluju tě

  Current score: 0
 • Katie

  September 22, 2013 at 20:16 Reply

  Krásný 😀 … hmmm .. furt mám chuť na jablíčko 😀 ale zítra si ho dám 😀 :*

  Current score: 0

Post a Comment